Հնարավորություններ դիմել մրցույթների, մասնակցել, աշխատանք գտնել, դրամաշնորհ ստանալ, կարծիք հայտնել և այլն: Տեղեկացրե´ք մեզ, գրելով Ուստային, Ձեր կազմակերպության կողմից տրամադրվող հնարավորությունների մասին
«Հանրային քաղաքականությունը և մարդու իրավունքների միջազգային իրավունքի առաջընթաց զարգացումը» թեմայով վեբինար
Արգենտինայի Արտաքին գործերի նախարարության կողմից կազմակերպվող Մարդու իրավունքների միջազգային իրավունքի զարգացման վերաբերյալ քննարկումների արդի հարցերի շուրջ վիրտուալ սեմինարների շրջանակներում՝ սույն թվականի հոկտեմբերի 15-ին, Բուենոս Այրեսի ժամանակով 14:00-15:30-ը կկայանա «Հանրային քաղաքականությունը և մարդու իրավունքների միջազգային իրավունքի առաջընթաց զարգացումը» թեմայով վեբինար:
ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն հրավիրում է մանկավարժի որակավորում ունեցող մասնագետների
Կրթական գործընթացի շարունակականությունն ապահովելու և զորակոչված ուսուցիչներին փոխարինելու նպատակով` այն մասնագետները, որոնք ունեն մանկավարժի որակավորում, այս պահին չունեն աշխատանք կամ ունեն համատեղությամբ աշխատելու հնարավորություն, կարող են [email protected] էլ փոստին ուղարկել իրենց տվյալները (անձնագրի, դիպլոմի պատճենները):
Դրամաշնորհի հատկացման մրցույթ` «1183.Ապահով դպրոց» ծրագրի «11001.Դպրոցների համալիր անվտանգության ապահովում» միջոցառման շրջանակում
02 հոկտեմբերի, 2020
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի` «1183.Ապահով դպրոց» ծրագրի «11001.Դպրոցների համալիր անվտանգության ապահովում» միջոցառման շրջանակում հայտարարում է դրամաշնորհի հատկացման մրցույթ: Մրցույթում հաղթող ճանաչված հանրակրթական ուսումնական հաստատությունները կստանան 23.722.000 ՀՀ դրամ դրամաշնորհ` աղետների ռիսկի կառավարման (կամ ԱՌՆ (Աղետների ռիսկի նվազեցման) և ԱԻ (Արտակարգ իրավիճակներում) գործելու) պլանների ոչ կառուցվածքային ռիսկերի նվազեցման ուղղությամբ նախատեսված գործողությունների իրականացման համար: Մեկ դրամաշնորհի առավելագույն գումարը 2372.2 մլն ՀՀ դրամ է:
Հայտերի ընդունման հրավեր ․ Հայաստանում, Մոլդովայի Հանրապետությունում և Ուկրաինայում խտրականության դեմ պայքարում, քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններին աջակցելու դրամաշնորհային ծրագիր ( in English )
Under the framework of the European Union/Council of Europe joint programme Partnership for Good Governance, and its regional project ““Strengthening access to justice through non-judicial redress mechanisms for victims of discrimination, hate speech and hate crimes in the Eastern Partnership countries”, the Council of Europe is launching a call for proposals with the aim to co-fund national and local projects in Armenia, Republic of Moldova and Ukraine aimed at combating discrimination, favouring inclusion of groups at risk of discrimination, hate speech and hate crimes, and raising awareness among vulnerable communities and the general public about redress to discrimination.